ALARM MERKEZİ

PROSEC Elektronik Güvenlik Sistemleri ve Hizm. San. Tic. LTD. ŞTİ.
Atakent mah. Atakan cad.
Öncü sok. No:9/A
Ümraniye/İSTANBUL

0 (850) 259 60 60
Ana Sayfa  →  Hizmetlerimiz  →  Alarm Merkezi


ABONELERİMİZE SUNDUĞUMUZ HİZMETLER

Doğru ve Zamanında Bilgilendirme

Kapalı Gün Hizmeti

İşyerleri için; çalışma yapılmayacak gün var ise (pazar günü, bayramlar, abone tarafından belirlenmiş olan özel günler vs.) şifre kullanılarak giriş yapılsa dahi ilgili lokasyon aranarak parola karşılığında teyit alınır ve ardından iş yeri sahibine telefon ile ulaşılarak bilgi verilir.

Geç Açılış Takibi

Abonelerin belirttiği açılış saatinde belirtilen lokasyonda açılış gerçekleşmez ise Alarm Kontrol Merkezi operatörleri tarafından firma sahibine telefon yolu ile bilgi verilir.

Limitli Süre Takibi

Risk seviyesinin yüksek olduğu lokasyonlarda (ATM kabinleri, kasa daireleri, depolar, vb.) abone tarafından belirlenen işlem süresi aşıldığı takdirde Alarm Kontrol Merkezi operatörleri tarafından derhal ilgili birimlere haber verilir.

Kurma Kapatma Kontrolü

Aboneler istedikleri saatte Alarm Kontrol Merkezi operatörlerini arayarak parola karşılığında alarm sistemlerinin kurulu olup olmadığını öğrenebilirler.

Arıza Bildirimi

Alarm sisteminde oluşabilecek arızalar (Elektrik kesilmesi, akü azalması, dedektör pil azalması vs.) anında Alarm Kontrol Merkezi operatörü tarafından abonelere ve teknik servislerine iletilir.

Test Kontrolü

Alarm Kontrol Merkezi her abonenin alarm sistemi paneli ile günde en az bir kere olmak kaydı ile haberleşir. Test kontrolü denilen bu işlem sonucunda panelin alarm merkezi ile haberleşmediği fark edilir ise bu durum alarm olarak algılanır, abone ve teknik servisine derhal haber verilir.

Asistanlık Hizmeti

Alarm Kontrol Merkezi operatörleri abonelerine 7/24 saat teknik asistanlık hizmeti verir. (Şifre değiştirilmesi, yeni şifre oluşturulması, alarmın kurulması veya kapatılması esnasında meydana gelebilecek sorunların giderilmesi, alarm panelinin saatinin ayarlanması vb.)


Detaylı Raporlama

Geniş Arşiv Kaydı

Alarm Kontrol Merkezi aboneye verilmesi gereken her servisin bir kopyasını kendi bilgisayar ağında tutarak o aboneye ait yıllık servis raporunu ve sinyal grafiğini sunabilir. Bu servis formları montaj firmalarına elektronik ortamda iletilebilir.

Raporlama Seçenekleri

Alarm Kontrol Merkezi'ne gelen her türlü sinyal aboneye ait aylık aktivite raporunda gözükür.

Çoklu Kullanıcı

Birden fazla kullanıcının olduğu lokasyonlarda her kullanıcıya ayrı ayrı şifre tanımlanması yolu ile hangi kullanıcının sistemi ne zaman kurup kapattığı isimleriyle birlikte aktivite raporlarında görüntülenebilir.

Çoklu Lokasyon

Birden fazla şubesi olan işyerlerine aylık sinyal grafikleri detaylı olarak gönderilebildiği gibi, günlük kurma kapatma sinyalleri de excell formatında talep edilen saatte tek bir dosya altında gönderilebilir.

Güvenilir Bilgi, Doğru Karar ve Süratli Aksiyon

Closing Hizmeti

Abonelerin belirtmiş oldukları saatlerde alarm sistemi kurulmamış ise alarm kontrol merkezi bu durumu bir alarm olarak algılar ve belirtilen sistem kullanıcılarını arayarak alarm sisteminin devreye alınmasını sağlar.

Anında Bildirim

Soygun, hırsızlık, yangın ve panik durumlarında konut ya da işyeri sahibi ve ilgili merciler derhal aranır.

Tehdit Şifresi

Abone alarm sitemini tehdit altında kapatmış ise (abone için önceden belirlenmiş olan tehdit şifresi kullanarak) Alarm Kontrol Merkezi operatörleri lokasyondan teyit almadan durumun detaylarını da bildirerek derhal ilgili kolluk birimlerini olay yerine yönlendirir.

Panik Alarmı

Alarm Kontrol Merkezi operatörleri alarm sistemi kurulu olmasa dahi, PANİK BUTONU vasıtası ile gönderilen her sinyalde ilgili kolluk kuvvetlerini bilgilendirerek derhal alarm gelen lokasyona yönlendirirler.

SMS Hizmeti

Alarm Kontrol Merkezi aboneleri, opsiyonel olarak alarm sistemlerinden gelen her türlü sinyali (kurma, kapatma, ­arıza­, alarm vb.) anında ve otomatik olarak SMS yolu ile alabilirler.